Haber

Süleyman Soylu canlı yayında ağladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremde Türkiye tek yürek oldu.

“Yüzyılın felaketi”nin 12. gününde arama kurtarma ekipleri enkaz altında bir kişinin bile hayatını kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Devlet yetkililerinden depremle ilgili son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor.

“Gelecek nesiller bir daha böyle bir sahne görmeyecek”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’ye katıldı.

Depremin 12’nci gününde süreci daha pahalı hale getiren Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Gelecek nesiller bu tabloyu bir daha görmeyecek şehirlerle buluşacak. Biz her yerde bu sözü verdik. Cumhurbaşkanımız her yerde bu sözü verdi. Biz her yerde gerçekleştirdik. Aynısı yine olacak.”

“Tanrı’dan geldiğine inanıyoruz”

Sözlerinden duygulanan Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu bizim üzüntümüz.

“7 cenazesi olan teyze beni görünce ayağa kalktı”

“Biz de çok etkilendik. Anne baba var, çocuğu olmayan anneler var. Anne babasını kaybetmiş çocuklar var. Sabah 3-4 gibi Maraş’ta bir enkaza gittim. teyzem gördü beni hava soğuk bere takmıştım bere takmıştım yüzüme baktı yüzüme bakar bakmaz ayağa kalktı otur dedim bana ‘Devletim geldi. 7 cenazem var. Ama halim gelince Allah göstermesin eksik oluyor. Ayağa kalkmam lazım’ dedi.”

“Yeni yapılan birçok bölgede sorun yok”

“Bizler büyük ve asil bir milletin evlatlarıyız. Büyük bir olayla karşı karşıya kaldık, hatasız. İnsan olarak etkilenmek de bir gerçektir. Ancak bu olayı yöneten ekip, yaşadığımız bu olaylar. Bugüne kadar yüz yüze kalanlar, burada bir daha böyle bir yıkımla karşılaşmayacakları anlayışına sahip olan milletimizden utanmadan, “Biz inanıyoruz ki bırakacağız. Yeni yapılan birçok alanda sorun yok. Adıyaman’da yeni yapılan alanlarda sıkıntı yok. TOKİ konutlarında herhangi bir sıkıntı yaşanmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu